شایعه: اسنپدراگون ۸۳۰ در سال آینده معرفی خواهد شد           کوالاکام پردازنده های Snapdragon 625 و ۴۳۵ را برای گوشی‌های هوشمند معرفی کرد           با Vivo، پنجمین شرکت بزرگ تولیدکننده ی گوشی های هوشمند، بیشتر آشنا شوید           اپل به خاطر قابلیت شارژ سریع گوشی آیفون ۶S، مورد شکایت قرار گرفته است           شکست پروژه بمب‌های سایبری پنتاگون علیه داعش           معرفی دو تبلت هیبریدی نظامی با ویژگی های منحصربفرد           سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیون دلاری کاخ سفید روی شبکه همراه نسل پنجم ۵G           امنیت تونل‌های مترو و شهری تهران چقدر است؟/ باید امیدوار بود حوادث شهری ساعت ۱۲شب به بعد اتفاق بیفتد          

آخرین گلایه های کشتی گیری که المپیک را از دست داد

مرتضی رضایی – خبرگزاری خبرآنلاین؛ پرویز هادی، کشتی گیر سنگین وزن ایران که در چند سال گذشته نتایج خوبی گرفته و درخشش قابل توجهی داشته، فرصت حضور در المپیک را باز هم از دست داد. او همان طور که المپیک قبلی را از دست داده بود، در این المپیک هم حضور نخواهد داشت و کمیل قاسمی نماینده سنگین وزن ایران خواهد بود. نحوه کنار گذاشتن پرویز هادی از تیم ملی برای المپیک طوری بود که جمعی از پیشکسوتان کشتی هم به آن ایراد گرفتند. اما این تصمیمی است که فدراسیون گرفته و حالا پرویز هادی هم زورش نمی رسد که این تصمیم را عوض کند. پرویز هادی که مهمان کافه خبر بود، درد دل هایش را مطرح کرد.
*خیلی ها از همان اول منتقد روند برگزاری مسابقه انتخابی بودند. چهار سال قبل شما سهمیه گرفتید و به المپیک نرفتید الان هم همینطور. شما به این روند انتخابی اعتراضی دارید؟
بالاخره درست است که اسمش فرآیند است ولی فدراسیون در این ۴ سال فقط شعار داده. من ده سال است در رده های مختلف عضو تیم های ملی هستم. در المپیک قبلی من آسیایی کره اول شدم، بعد در چین سهمیه گرفتم بعد از آن هم در هر مسابقه ای که کشتی گرفتم به نحو احسن نتیجه گرفتم. بعد از آن هم در باکو همان گرج که در المپیک دوم شد و در جهانی ۲۰۱۱ استانبول فردین معصومی را شکسته داده بود، شکست دادم. یکی دو ماه بعد از جام جهانی این در المپیک دوم شد. بعد از آن دیگر کار تمام شده بود و برای هیچ وزنی انتخابی نگذاشتند، اما مظلوم تر از من گیر نیاوردند که بگویند ما طبق انتخابی کار می کنیم. آمدند حساب کتاب کردند دیدند که در هر وزنی بخواهند انتخابی بگذارند طرف نمی گذارد. یک بازی هایی کردند که کدام عاقلی می آید برای میدانی مثل المپیک اینطور انتخابی برگزار کند. ۶ کشتی پشت هم به قول آقای صدرالدین کاظمی ماراتن گذاشتند در حالی که من کجا و او کجا؟ همه میدان ها را من رفته بودم این آقا راحت استراحت کرده و… کاری ندارم المپیک قبلی به این صورت نرفتم. حرفی نزدم گفتم می روم تمرین می کنم برای المپیک بعد. حتی گفتن ندارد من از خارج پیشنهاد داشتم

*آذربایجان؟
من گفتم اگر بخواهم هر افتخاری کسب کنم برای کشور خودم باشد. در این ۴سال هم کمیل قاسمی را هر سال با اقتدار بردم. بعد از المپیک که آن زمان ۷-۰ کشتی تمام می شد، من او را ۷-۰بردم. سال بعد انتخابی در قزوین من این را بردم آقا آمد اول شدن من را نادیده گرفت. در اردو قرار شد من هم مسابقات جهانی و هم آسیایی را بروم. مثل حسن رحیمی. تازه او سبک وزن است و بیشتر وزن کم می کند و بیشتر به او فشار می آید. حسن رحیمی، مسعود اسماعیل پور، آقای یزدانی و همه بچه ها هر دو را می روند، فقط من بدبخت تا روز آخر اردو و دقیقه نود، که قرار بود به لهستان اعزام شویم، آقای خادم بالاخره مربی است هم من را می شناسد و هم او را، دید اگر باز هم من بروم سنگینی ترازو به نفع من می شود، زنگ زدند گفتند اینطور بگوییم که یک نامه ای را امضا کردیم که یک تورنمنت را من بروم و یکی را کمیل قاسمی. اختیار را هم به کادر فنی می رویم. من اعتراض کردم گفتم من نفر اولم می خواهم هر دو را بروم، من را تهدید کرد گفت اگر قبول نکنید کلا خط می خوری. من این انتقادها را می کنم، می گویم تو قهرمان المپیکی، تحصیلکرده ای، پهلوانی بیا جواب بده. یک انتقادی هم شدیدا دارم که واقعا متاسفم که از زبان آقای رضایی مصاحبه کرده بودند که پرویز هادی استنباط شخصی خودش بوده. من واقعا ناراحت شدم. چون علیرضا رضایی مربی شخصی من بوده، ایشان برای من زحمت کشیده و نه تنها مربی بلکه در یک دوره ای هم مثل برادرم بوده…
*دلیل خداحافظی اش هم شما بودید؟
نمی دانم. خودشان در مصاحبه اعلام کرده بودند. این را می خواهم بگویم که این در این مدت هر حرفی خواسته بزند از زبان آقای رضایی گفته. چون می داند من شدیدا به ایشان احترام می گذارم، هر حرفی هم به من بزند مثل پدرم است، خجالت می کشم روی حرفش حرف بزنم. این اواخر هم آقای رضایی با من در تماس بود می گفت حق تو با مصوبه های شورای فنی این است که مستقیم باید به المپیک بروی. می گفت من گفتم حق این را مثل دوره قبل ضایع نکنید. خلاصه از زبان ایشان هم حرف زدند و می خواستند ما را رودرروی هم قرار بدهند و رابطه ما را خراب کنند. خبرنگارها به من زنگ زدند گفتند از زبان آقای رضایی این را گفتند، گفتم من آن قدر برای ایشان احترام قائلم که نمی توانم حرفی بزنم. ولی تاسف می خورم چطور این حرف را زده. بعدا فهمیدم اینها از زبان او این حرف را زدند. یعنی یک رئیس فدراسیون و سرمربی جرات ندارد جلوی تلویزیون بیاید و به ۸۰میلیون نفر جواب بدهد. اصلا یک کلام بگوید من از این خوشم نمی آید و نمی خواهم در تیم باشد. این حرفهای ایشان به صورت کتبی در سایت فدراسیون هست. حرف هایی هم که در این چند وقت شفاها به من گفته من حاضرم بیایم و روی قرآن دست بگذارم و قسم بخورم که همه این حرف هایی که می زنم حقیقت است. چرا حق منی که ۸سال است از خانواده ام دور هستم و درتهران تنهایی در یک آپارتمان ۴۰متری با چه مشقت هایی زندگی می کنم به این امید که به یک المپیک بروم و مدال بگیرم و زندگی ام سر و سامان بگیرد ضایع می شود؟

*یک زمانی آقای خادم گفتند ما مسابقه داخلی برگزار نمی کنیم، ملاک مسابقات خارجی است. اگر در مسابقات خارجی هم دو نفر روبه روی هم قرار گرفتند شورای فنی تصمیم می گیرد. این یک مقدار با هم تناقض ندارد؟
آخر فروردین انتخابی مرحله نهایی بود که چند وزن ۷۰کیلو، ۷۴، ۸۴ و … انتخابی داشتند. بحث من این بود که آقای خادم از پارسال به من کم لطفی کرد.

منبع : خبر آنلاین

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

موجود شد به من اطلاع بده به محض موجود شدن این کالا ما اولین نفر به شما خبر خواهیم داد لطفا شماره خود را در زیر وارد نمایید.
پیامک به نگران نباشید ما شماره تماس شما را با هیچکس به اشتراک نخواهیم گذاشت.